Leśne Skrzaty

Styczniowe wydarzenia

Styczeń to bogaty w wydarzenia miesiąc. Pomimo przeciwności i trudnej sytuacji staramy się aby, dzieci jak najmniej odczuły skutki negatywnego czasu w którym się znaleźliśmy.

 

Zachęcam do odwiedzenia Facebook przedszkola. Tam wydarzenia opisujemy i prezentujemy online. 

 

Wśród wielu atrakcji znalazły się te główne:

4-8 stycznia 2021- Wycieczka do lasu.

Nasze Skrzaty, korzystając z, wymarzonego do tego celu, położenia, nieopodal Lasu Gawłowskiego, miały okazję przypomnieć sobie oraz zapoznać się z florą i fauną występującą w naszym regionie podczas  dłuższych wycieczek. Udaliśmy się do lasu, gdzie bezpośredni kontakt z przyrodą zbliżył dzieci i uwrażliwił na świat roślin i zwierząt. Dzieci uczą się właściwego i opiekuńczego stosunku do przyrody, rozumieją, jaką rolę odgrywa człowiek w przyrodzie. 

11-15 stycznia 2021 Wewnątrz przedszkolny konkurs plastyczno- konstrukcyjny „Przybądź Zimo biała”

W przedszkolu twórczość plastyczna pełni szczególną rolę. To za pośrednictwem twórczej ekspresji plastycznej i percepcji otaczającego świata dziecko gromadzi doświadczenia zarówno poznawcze, jak i twórcze. 

Podczas tego tygodnia dzieci były zaangażowane w projekt artystyczny, związany z zimą. Aby jednak praca dziecka mogła być w pełni twórcza, potrzebny jest odpowiednio wyposażony warsztat pracy. Dzieci miały wokół siebie wszystko to, co może je pobudzić do twórczego działania. Papiery o różnej fakturze, wielkości, kształcie i kolorze, kleje, farby, kredki, a także „skarby” nagromadzone przez dzieci. Przygotowana, przemyślana starannie organizacja zajęć plastycznych miała zasadniczy wpływ na atmosferę tych zajęć i pracę twórczą dzieci.

 

18-22.01.2021 - obchody Dnia Babci i Dziadka 

Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom życzyliśmy zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i duuu...żo radości!  Niech żyją długi czas i zawsze kochają nas. Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe dni, w których dane nam jest okazać wdzięczność naszym dziadkom za ich bezwarunkową  miłość do swoich wnucząt. Każdy z nas, kto spędził z Nimi swoje dzieciństwo, wie, jak wiele uczuć i pięknych momentów doświadczył w kontakcie z tymi kochanymi osobami. 

Święto Babci i Dziadka  wpisane jest w kalendarz uroczystości przedszkolnych w naszej placówce. Obchodzony jest w każdej grupie . W tym roku , w czasie naznaczonym pandemią, transmitowaliśmy to wydarzenie na naszym FB. I było przepięknie

25-29 stycznia 2021 - Mroźne, zimowe zawody sportowe u Leśnych Skrzatów, połączone z ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

W ostatnim tygodniu stycznia wybraliśmy się  w pogodny, mroźny i śnieżny dzień na plac przedszkolny na mini- olimpiadę Leśnych Skrzatów. Były różne konkursy – dla małych i większych Skrzatów . Po zakończonych zawodach urządziliśmy sobie ucztę w plenerze- pieczone w ognisku kiełbaski ... mniam