Leśne Skrzaty

Centrum świata Skrzata

Nowy, parterowy, wolnostojący budynek przedszkola, zaprojektowany został przede wszystkim z myślą o komforcie użytkowników i znajduje się w Sochaczewie przy ul. Dewajtis 25. Jest to nowa ulica, położona w bezpośrednim sąsiedztwie Lasu Gawłowskiego.

Na terenie obiektu przygotowany jest piękny i przestronny ogród wraz z placami zabaw dostosowanymi dla poszczególnych grup wiekowych. Do dyspozycji dzieci, wychowawców oraz rodziców mamy ścieżki edukacyjne, rekreacyjne i sportowe. Urządzenia do zabawy i nauki rozmieszczone są w naturalnym otoczeniu. Ponadto posiadamy: boisko, kort tenisowy, plac pod lodowisko oraz mnóstwo zieleni, o którą tak trudno w ścisłym centrum. Ogródki kwiatowe i warzywne w postaci mini-plantacji umożliwią ciekawe zajęcia, a korzystanie z własnych zbiorów stanowi nie lada atrakcję.

Niezwykły klimat wnętrza budynku tworzą przystosowane do nowoczesnych potrzeb sale edukacyjne z widokiem na las, wyposażone we własne łazienki, w systemy filtrowania i wentylacji powietrza oraz multimedialne rozwiązania. Przedszkole dysponuje ponadto salą lustrzaną, przygotowaną do zajęć judo, rytmiki, ćwiczeń ogólnorozwojowych, tańca. Sala ta graniczy z  salą jadalni. Systemowa ściana umożliwia połączenie tych dwóch pomieszczeń, tworząc dużą i przestronną powierzchnię reprezentacyjną. Odbywają się w niej przedstawienia, imprezy okolicznościowe oraz spotkania z rodzicami. Atestowane wyposażenie i zabawki oraz multimedialne pomoce dydaktyczne spełniają wymagane normy i warunki bezpieczeństwa. Serdeczną, przyjazną atmosferę tworzą nie tylko jasne, komfortowe wnętrza, ale przede wszystkim wykwalifikowany personel, dobrany pod względem wykształcenia i osobowości, pracujący zgodnie z zawodowym powołaniem.